  • PQ12RH11
PQ12RH11
advertisement
Manufacturer No:
PQ12RH11
Manufacturer:
Sharp
HK JDW NO:
12559-PQ12RH11
Package:
Datasheet:
Description:
PMIC
Quantity:
In Stock : 3069
Step5Bar-code shipping tag
PQ12RH11
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to PQ12RH11 .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminations
    4
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    THROUGH-HOLE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PSFM-T4
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage 1
    12V
  • Input Voltage (Min)
    13V
  • Input Voltage (Max)
    29V
  • Output Voltage1-Max
    12.3V
  • Output Voltage1-Min
    11.7V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT STANDARD REGULATOR
  • Operating Temperature TJ-Max
    150°C