  • PQ2007-2R2-25-G
PQ2007-2R2-25-G
advertisement
Manufacturer No:
PQ2007-2R2-25-G
HK JDW NO:
767-PQ2007-2R2-25-G
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PQ2007-2R2-25-G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PQ2007-2R2-25-G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    PQ
  • Size / Dimension
    0.837Lx0.551W 21.25mmx14.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Planar
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Current Rating (Amps)
    25A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    25A
  • Inductance
    2.2μH
  • DC Resistance (DCR)
    3.5mOhm
  • Max DC Current
    25A
  • Current - Saturation
    32A
  • Height
    7mm
  • Height Seated (Max)
    0.286 7.26mm
  • Length
    21.2598mm
  • Width
    14mm