  • PR01000102202JA100
PR01000102202JA100
advertisement
Manufacturer No:
PR01000102202JA100
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-PR01000102202JA100
Package:
Axial
Description:
Quantity:
In Stock : 1861
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PR01000102202JA100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Operating Supply Voltage
    350V
  • Diameter
    2.5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2014
  • Series
    PR01
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    22kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Voltage - Rated
    350V
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    1W