  • PRA100I4-1KBWNT
PRA100I4-1KBWNT
advertisement
Manufacturer No:
PRA100I4-1KBWNT
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-PRA100I4-1KBWNT
Package:
Molded
Datasheet:
PRA100I4-1KBWNT
Description:
Quantity:
In Stock : 15
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PRA100I4-1KBWNT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    35 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Number of Pins
    8
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Tolerance
    0.1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Voltage - Rated
    35V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Depth
    1.52mm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    4
  • Number of Resistors
    4
  • Power Per Element
    100mW
  • Height
    400μm
  • Length
    4mm