  • PRQC16.00SR1010V00L
PRQC16.00SR1010V00L
advertisement
Manufacturer No:
PRQC16.00SR1010V00L
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-PRQC16.00SR1010V00L
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PRQC16.00SR1010V00L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    3
  • Tolerance
    0.1%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    10pF
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    5000 ppm
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Load Capacitance
    5pF
  • Impedance
    100Ohm
  • Frequency Tolerance
    0.1%
  • Height
    990.6μm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.2954mm