  • PRV6CAABJYB17502KA
PRV6CAABJYB17502KA
advertisement
Manufacturer No:
PRV6CAABJYB17502KA
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-PRV6CAABJYB17502KA
Package:
Datasheet:
Description:
Res Conductive Plastic POT 5K Ohm 10% 1.5W 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.17mm (12.7 X 36.6mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PRV6CAABJYB17502KA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    5kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power Rating
    1.5W