  • PS-C24024
PS-C24024
advertisement
Manufacturer No:
PS-C24024
Manufacturer:
Altech Corporation
HK JDW NO:
35-PS-C24024
Package:
100
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PS-C24024
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Package / Case
    100
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    24V
  • Current Rating
    10A
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    94 %
  • Output Power
    240W