  • PS0030BE47136AP1
PS0030BE47136AP1
advertisement
Manufacturer No:
PS0030BE47136AP1
HK JDW NO:
878-PS0030BE47136AP1
Datasheet:
PS0030BE47136AP1
Description:
PS 470pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±10% N2200 1.417Dia 36.00mm -55°C~100°C High Voltage Chassis Mount Axial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
PS0030BE47136AP1
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Size / Dimension
    1.417Dia 36.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    N2200
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Capacitance
    470pF
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm