  • PS2012GT2-R50-T5
PS2012GT2-R50-T5
advertisement
Manufacturer No:
PS2012GT2-R50-T5
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-PS2012GT2-R50-T5
Package:
0805
Datasheet:
PS2012GT2-R50-T5
Description:
POWER DIVIDER 6DB .125W 0805 SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PS2012GT2-R50-T5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Series
    PS
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Construction
    COMPONENT
  • Frequency
    0Hz~17.5GHz
  • RF/Microwave Device Type
    SPLITTER
  • Insertion Loss
    6dB
  • VSWR-Max
    1.5
  • Insertion Loss (dB)
    0.3 dB
  • Input Power-Max (CW)
    20.97dBm
  • Characteristic Impedance
    50Ohm