  • PS31M-US11R1-M00
PS31M-US11R1-M00
advertisement
Manufacturer No:
PS31M-US11R1-M00
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-PS31M-US11R1-M00
Package:
Datasheet:
PS31M-US11R1-M00
Description:
SWITCH SNAP ACTION DPST 3A 120V
Step5Bar-code shipping tag
PS31M-US11R1-M00
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PS31M
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated DC
    24V
  • Current Rating (Amps)
    3A AC 1.1A DC
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Termination Style
    Cable Leads
  • Voltage - Rated AC
    120V