  • PS60-10MC3AR50K
PS60-10MC3AR50K
advertisement
Manufacturer No:
PS60-10MC3AR50K
HK JDW NO:
850-PS60-10MC3AR50K
Description:
SLIDE POT 50K OHM 0.1W TOP 60MM
Step5Bar-code shipping tag
PS60-10MC3AR50K
    Through Hole
  • Mfr
    TT Electronics/BI
  • Size / Dimension
    Rectangular - 2.953" L x 0.354" W x 0.256" H (75.00mm x 9.00mm x 6.50mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    50 kOhms
  • Power (Watts)
    0.1W, 1/10W
  • Travel Range
    60mm