  • PS60-20MC1BR10K
PS60-20MC1BR10K
advertisement
Manufacturer No:
PS60-20MC1BR10K
HK JDW NO:
860-PS60-20MC1BR10K
Package:
Datasheet:
PS60-20MC1BR10K
Description:
SLIDE POT 10K OHM 0.2W TOP 60MM
Step5Bar-code shipping tag
PS60-20MC1BR10K
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    Rectangular - 2.953Lx0.354W x 0.256 H 75.00mmx9.00mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Resistance
    10kOhm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Travel Range
    60mm