  • PSA-12024
PSA-12024
advertisement
Manufacturer No:
PSA-12024
Manufacturer:
Altech Corporation
HK JDW NO:
35-PSA-12024
Quantity:
In Stock : 3774
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PSA-12024
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Series
    PSA-120 (120W)
  • Size / Dimension
    4.06Lx2.17W x 4.57 H 103.0mmx55.0mmx116.0mm
  • Feature
    Adjustable Output
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Industrial, ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    5A
  • Voltage - Input
    90V~135VAC 180V~264VAC
  • Output Power
    120W