  • PSA24A-120(P)
PSA24A-120(P)
advertisement
Manufacturer No:
PSA24A-120(P)
HK JDW NO:
624-PSA24A-120(P)
Package:
Datasheet:
PSA24A-120(P)
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W
Step5Bar-code shipping tag
PSA24A-120(P)
    Select All
  • Mount
    Wall
  • Weight
    0.364lb 165.11g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2011
  • Series
    PSA24A (24W)
  • Size / Dimension
    3.29Lx1.38W x 2.11 H 83.5mmx35.0mmx53.5mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    24W
  • Max Power Dissipation
    24W
  • Approval Agency
    cULus
  • Efficiency
    Level V
  • Max Output Current
    2A
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max
  • Height
    53.594mm
  • Length
    83.566mm
  • Width
    35.052mm