  • PSA25L-033
PSA25L-033
advertisement
Manufacturer No:
PSA25L-033
HK JDW NO:
624-PSA25L-033
Package:
Datasheet:
PSA25L-033
Description:
Quantity:
In Stock : 17602
Step5Bar-code shipping tag
PSA25L-033
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    141.747616g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2009
  • Series
    PSA25L (25W)
  • Size / Dimension
    3.60Lx2.48W x 1.14 H 91.5mmx63.0mmx29.0mm
  • Feature
    Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Max Power Dissipation
    17W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    70%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    5A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Current - Output 1
    5A
  • Total Power Output-Max
    25W
  • Minimum Load Required
    Yes
  • Height
    28.956mm
  • Width
    63mm