  • PSAA12E-120L6
PSAA12E-120L6
advertisement
Manufacturer No:
PSAA12E-120L6
Manufacturer:
Phihong USA
HK JDW NO:
624-PSAA12E-120L6
Package:
Datasheet:
PSAA12E-120L6
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PSAA12E-120L6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Weight
    0.187lb 84.82g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2018
  • Series
    PSAA12A (12W)
  • Size / Dimension
    2.80Lx1.34W x 1.81 H 71.2mmx34.0mmx46.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    12W
  • Approval Agency
    cULus
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    Europe
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    CEE 7/16
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max