  • PSAA15W-180V
PSAA15W-180V
advertisement
Manufacturer No:
PSAA15W-180V
HK JDW NO:
624-PSAA15W-180V
Package:
Datasheet:
PSAA15W-180V
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 15W
Step5Bar-code shipping tag
PSAA15W-180V
    Select All
  • Mount
    Desktop
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2012
  • Series
    PSAA15W-V (15W)
  • Size / Dimension
    3.20Lx1.97W x 1.17 H 81.2mmx50.0mmx29.8mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    15W
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    Level V
  • Max Output Current
    830mA
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    830mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    18V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Cord Length
    70.9 1.80m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max
  • Height
    29.718mm
  • Length
    81.28mm
  • Width
    50.038mm