  • PSAA18U-090-R-CN1
PSAA18U-090-R-CN1
advertisement
Manufacturer No:
PSAA18U-090-R-CN1
HK JDW NO:
624-PSAA18U-090-R-CN1
Package:
Datasheet:
PSAA18U-090-R-CN1
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 18W
Step5Bar-code shipping tag
PSAA18U-090-R-CN1
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2011
  • Series
    PSAA18U (18W)
  • Size / Dimension
    4.06Lx1.93W x 1.32 H 103.0mmx49.0mmx33.5mm
  • Power (Watts)
    18W
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    Level V
  • Polarization
    Negative Center
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    9V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max