  • PSAC12A-090
PSAC12A-090
advertisement
Manufacturer No:
PSAC12A-090
HK JDW NO:
624-PSAC12A-090
Package:
Datasheet:
PSAC12A-090
Step5Bar-code shipping tag
PSAC12A-090
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Weight
    0.27lb 122.47g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    PSAC12A (12W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    2.81Lx1.97W x 1.23 H 71.5mmx50.0mmx31.2mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    12W
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Approval Agency
    CB, cULus
  • Efficiency
    Level VI
  • Max Output Current
    1.33A
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    9V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    31.242mm