  • PSAC12R-240
PSAC12R-240
advertisement
Manufacturer No:
PSAC12R-240
HK JDW NO:
624-PSAC12R-240
Package:
Datasheet:
PSAC12R-240
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W
Step5Bar-code shipping tag
PSAC12R-240
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Weight
    0.333lb 151.05g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2015
  • Series
    PSAC12R (12W)
  • Size / Dimension
    2.82Lx1.97W x 1.31 H 71.7mmx50.0mmx33.3mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    12W
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Approval Agency
    CB, CE, C-Tick, cULus
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 1
  • Max Output Current
    500mA
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    Multi-Blade
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    33.274mm