  • PSAC30U-240-R-C3
PSAC30U-240-R-C3
advertisement
Manufacturer No:
PSAC30U-240-R-C3
HK JDW NO:
624-PSAC30U-240-R-C3
Package:
Datasheet:
PSAC30U-240-R-C3
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 30W
Step5Bar-code shipping tag
PSAC30U-240-R-C3
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    PSAC30U (30W)
  • Size / Dimension
    4.07Lx1.65W x 1.13 H 103.4mmx42.0mmx28.7mm
  • Power (Watts)
    30W
  • Current - Output (Max)
    1.25A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    24V
  • Output Connector
    Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 10.0mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max