  • PSAC60W-560-R-CNR5
PSAC60W-560-R-CNR5
advertisement
Manufacturer No:
PSAC60W-560-R-CNR5
HK JDW NO:
624-PSAC60W-560-R-CNR5
Step5Bar-code shipping tag
PSAC60W-560-R-CNR5
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    PSAC60W (60W)
  • Size / Dimension
    5.12Lx2.36W x 1.30 H 130.0mmx60.0mmx32.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Power (Watts)
    60W
  • Polarization
    Negative Center
  • Current - Output (Max)
    1.08A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    56V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 0.7mm I.D. x 2.5mm O.D. x 10.0mm
  • No Load Power Consumption
    500mW Max