  • PSBXR2200B
PSBXR2200B
advertisement
Manufacturer No:
PSBXR2200B
HK JDW NO:
890-PSBXR2200B
Package:
Radial, Rectangular Case
Datasheet:
Description:
220mOhms, ±0.1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PSBXR2200B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Rectangular Case
  • Mounting Feature
    Screw Holes
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Series
    PSB
  • Size / Dimension
    3.937Lx2.362W 100.00mmx60.00mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    220mOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    40W
  • Lead Style
    M3 Threaded; M6 Threaded
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm