  • PSC5A11-2
PSC5A11-2
advertisement
Manufacturer No:
PSC5A11-2
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-PSC5A11-2
Quantity:
In Stock : 7751
Step5Bar-code shipping tag
PSC5A11-2
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~50°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Melcher PSC
  • Size / Dimension
    5.94Lx1.27W x 3.46 H 151.0mmx32.2mmx88.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed, Conformal Coated
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Power (Watts)
    56W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cCSAus, CE
  • Efficiency
    79%
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Voltage - Output 1
    5.1V
  • Voltage - Input (Min)
    8V
  • Current - Output (Max)
    11A