  • PSD-30B-24
PSD-30B-24
advertisement
Manufacturer No:
PSD-30B-24
HK JDW NO:
495-PSD-30B-24
Package:
Module
Datasheet:
PSD-30B-24
Description:
DC/DC CONVERTER 24V 30W
Step5Bar-code shipping tag
PSD-30B-24
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Number of Pins
    7
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C With Derating
  • Series
    PSD-30 (30W)
  • Size / Dimension
    4.00Lx2.00W x 1.18 H 101.6mmx50.8mmx30.0mm
  • Power Rating
    30W
  • Depth
    30mm
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Isolation
    1500V
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Output Current
    1.25A
  • Output Power
    30W
  • Current - Output 1
    1.25A
  • Nominal Input Voltage
    24V
  • Max Output Power
    30W
  • Max Input Current
    2.5A
  • Height
    30.48mm