  • PSF-75-B-CNF
PSF-75-B-CNF
advertisement
Manufacturer No:
PSF-75-B-CNF
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-PSF-75-B-CNF
Package:
Metal
Datasheet:
PSF-75-B-CNF
Description:
Quantity:
In Stock : 17753
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PSF-75-B-CNF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Metal
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    PSF-75 (75W)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    5.10Lx3.84W x 1.48 H 129.5mmx97.5mmx37.5mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    75W
  • Number of Outputs
    3
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    3A
  • Voltage - Output 1
    13.8V
  • Current - Output (Max)
    4.4A 2.07A 3A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output 3
    5V
  • Height
    37.592mm