  • PSHP-65-180-DIN
PSHP-65-180-DIN
advertisement
Manufacturer No:
PSHP-65-180-DIN
Manufacturer:
Tycon Systems Inc.
HK JDW NO:
857-PSHP-65-180-DIN
Package:
Datasheet:
PSHP-65-180-DIN
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 65V 182W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PSHP-65-180-DIN
  • Operating Temperature
    -20°C~50°C
  • Series
    PSHP
  • Size / Dimension
    6.89Lx2.56W x 1.69 H 175.0mmx65.0mmx43.0mm
  • Part Status
    Active
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    182W
  • Approval Agency
    CE, cUL, FCC, TUV
  • Efficiency
    85%
  • Current - Output (Max)
    2.8A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord
  • Voltage - Output
    65V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Power DIN, 4 Pin