  • PSK-15D-5-T
PSK-15D-5-T
advertisement
Manufacturer No:
PSK-15D-5-T
HK JDW NO:
193-PSK-15D-5-T
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 15W
Step5Bar-code shipping tag
PSK-15D-5-T
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Mfr
    CUI Inc.
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Series
    PSK-15D (15W)
  • Size / Dimension
    2.99" L x 1.24" W x 1.27" H (76.0mm x 31.5mm x 32.3mm)
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    15W
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    4 kV
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input
    85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
  • Voltage - Output 2
  • Current - Output 1
    3 A