  • PSK-25W-12-T
PSK-25W-12-T
advertisement
Manufacturer No:
PSK-25W-12-T
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-PSK-25W-12-T
Package:
Datasheet:
PSK-25W-12-T
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 2.1A 25W 8-Pin Tray
Step5Bar-code shipping tag
PSK-25W-12-T
    Select All
  • Product Weight (g)
    170
  • Packaging
    Tray
  • Tolerance
    ±2(Typ)
  • Part Status
    Active
  • Type
    Regulated
  • Style
    Encapsulated
  • Pin Count
    8
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Line Regulation
    0.5%(Typ)
  • Load Regulation
    1%(Typ)