  • PSK-S20C-5-DIN
PSK-S20C-5-DIN
advertisement
Manufacturer No:
PSK-S20C-5-DIN
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-PSK-S20C-5-DIN
Package:
Datasheet:
PSK-S20C-5-DIN
Description:
Quantity:
In Stock : 4736
Step5Bar-code shipping tag
PSK-S20C-5-DIN
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    PSK-S20C (20W)
  • Size / Dimension
    1.45Lx1.24W x 2.99 H 36.9mmx31.5mmx76.0mm
  • Feature
    Universal Input
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    18W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    78%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    3.6A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 100V~370VDC