  • PSK-S60B-48
PSK-S60B-48
advertisement
Manufacturer No:
PSK-S60B-48
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-PSK-S60B-48
Package:
Datasheet:
PSK-S60B-48
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 1.25A 60W 6-Pin Box
Step5Bar-code shipping tag
PSK-S60B-48
    Select All
  • RoHS Status
    Yes with exemptions
  • Product Weight (g)
    190
  • Packaging
    Box
  • Tolerance
    ±1
  • Part Status
    Active
  • Type
    Regulated
  • Style
    Encapsulated
  • Pin Count
    6
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Line Regulation
    1%
  • Load Regulation
    1%