  • PSK5A25-7
PSK5A25-7
advertisement
Manufacturer No:
PSK5A25-7
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-PSK5A25-7
Quantity:
In Stock : 11736
Step5Bar-code shipping tag
PSK5A25-7
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~71°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Melcher PSK
  • Size / Dimension
    6.73Lx4.37W x 3.15 H 171.0mmx111.0mmx80.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed, Conformal Coated
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Power (Watts)
    128W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cCSAus, CE
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Voltage - Output 1
    5.1V
  • Voltage - Input (Min)
    8V
  • Current - Output (Max)
    25A