  • PSL60-1082A-103B1
PSL60-1082A-103B1
advertisement
Manufacturer No:
PSL60-1082A-103B1
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-PSL60-1082A-103B1
Package:
Datasheet:
PSL60-1082A-103B1
Description:
SLIDE POT 10K OHM 0.5W TOP 60MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PSL60-1082A-103B1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Series
    Pro Audio PSL
  • Size / Dimension
    Rectangular - 4.606Lx0.591W x 1.008 H 117.00mmx15.00mmx25.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    10kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Base Part Number
    PSL60
  • Adjustment Type
    Top
  • Travel Range
    60mm