  • PSM4-103Z-15B
PSM4-103Z-15B
advertisement
Manufacturer No:
PSM4-103Z-15B
HK JDW NO:
89-PSM4-103Z-15B
Datasheet:
PSM4-103Z-15B
Description:
Feed Through Capacitors .120SQ.315L 10000PF 15A FEED THRU CIR
Step5Bar-code shipping tag
PSM4-103Z-15B
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.118W 8.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    10000pF
  • Current
    15A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.5mOhm
  • Height
    2.9972mm
  • Length
    8.001mm
  • Width
    2.9972mm
  • Height (Max)
    0.118 3.00mm