  • PSM4-152M-20T0
PSM4-152M-20T0
advertisement
Manufacturer No:
PSM4-152M-20T0
HK JDW NO:
89-PSM4-152M-20T0
Datasheet:
PSM4-152M-20T0
Description:
EMI Filter Low Pass 20A 125VAC/200VDC Flat Style SMD T/R
Step5Bar-code shipping tag
PSM4-152M-20T0
    Select All
  • Mounting Type
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.118W 8.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Through Hole
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    200V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1500pF
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3mm
  • Max Current Rating
    20A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.5mOhm
  • Insulation Resistance-Min
    1000MOhm
  • Height
    2.9972mm
  • Length
    8mm