  • PSM4-402Z-20T0
PSM4-402Z-20T0
advertisement
Manufacturer No:
PSM4-402Z-20T0
HK JDW NO:
89-PSM4-402Z-20T0
Step5Bar-code shipping tag
PSM4-402Z-20T0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    80%
  • Termination
    Flat
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • HTS Code
  • Capacitance
    4nF
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3mm
  • Current
    20A
  • Max DC Current
    20A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    500μOhm
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.0005Ohm
  • Current Rating (Max)
    20A
  • Insulation Resistance-Min
    1000MOhm
  • Height
    2.9972mm
  • Length
    8mm
  • Width
    2.9972mm