  • PSM4-680M-02T0
PSM4-680M-02T0
advertisement
Manufacturer No:
PSM4-680M-02T0
Manufacturer:
API Technologies Corp
HK JDW NO:
89-PSM4-680M-02T0
Package:
3-PSM
Datasheet:
PSM4-680M-02T0
Description:
Feed Through Capacitors .120SQ.315L 68PF2A FEED THRU CIR
Step5Bar-code shipping tag
PSM4-680M-02T0
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    3-PSM
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    PSM
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.118W 8.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    68pF
  • Current
    2A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.5mOhm
  • Height
    2.9972mm
  • Length
    8.001mm
  • Width
    2.9972mm
  • Height (Max)
    0.118 3.00mm