  • PSP-500-24P
PSP-500-24P
advertisement
Manufacturer No:
PSP-500-24P
Manufacturer:
MEAN WELL
HK JDW NO:
495-PSP-500-24P
Package:
Datasheet:
PSP-500-24P
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 20.8A 499.2W 18-Pin
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PSP-500-24P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    ±1
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Regulated
  • Style
    Open Frame
  • Pin Count
    18
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Line Regulation
    0.2%
  • Load Regulation
    0.5%