  • PSP60-082A-103B2
PSP60-082A-103B2
advertisement
Manufacturer No:
PSP60-082A-103B2
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-PSP60-082A-103B2
Package:
Datasheet:
Description:
60 MM MOTORIZED SLIDE POTENTIOME
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PSP60-082A-103B2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Mfr
    Bourns Inc.
  • Series
    Pro Audio PSP
  • Size / Dimension
    Rectangular - 4.606" L x 0.551" W x 1.547" H (117.00mm x 14.00mm x 39.30mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    10 kOhms
  • Power (Watts)
    0.5W, 1/2W
  • Adjustment Type
    Top
  • Travel Range
    60mm