  • PSR070DL0250Z
PSR070DL0250Z
advertisement
Manufacturer No:
PSR070DL0250Z
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-PSR070DL0250Z
Package:
Datasheet:
PSR070DL0250Z
Description:
FUSE POWR-SPEED 110MM 250A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PSR070DL0250Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Bolt Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    POWR-SPEED® PSR
  • Size / Dimension
    2.811Lx1.693W x 1.929 H 71.40mmx43.00mmx49.00mm
  • Feature
    Indicating
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Semiconductors
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Current Rating (Amps)
    250A
  • Voltage - Rated AC
    1.3kV