  • PSR071FL0400Z
PSR071FL0400Z
advertisement
Manufacturer No:
PSR071FL0400Z
HK JDW NO:
461-PSR071FL0400Z
Package:
Datasheet:
PSR071FL0400Z
Description:
FUSE SQUARE 400A 1.3KVAC/1KVDC
Step5Bar-code shipping tag
PSR071FL0400Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Bolt Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2018
  • Size / Dimension
    2.913Lx2.028W x 2.264 H 74.00mmx51.50mmx57.50mm
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Current Rating (Amps)
    400A
  • Voltage - Rated AC
    1.3kV