  • PST-24048
PST-24048
advertisement
Manufacturer No:
PST-24048
Manufacturer:
Altech Corporation
HK JDW NO:
35-PST-24048
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PST-24048
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Published
    2005
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Rated
    48V
  • Voltage - Rated DC
    48V
  • Current Rating
    5A
  • Frequency
    63Hz
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Output Power
    240W
  • Current - Output 1
    5A