  • PT15NV15-105A2020
PT15NV15-105A2020
advertisement
Manufacturer No:
PT15NV15-105A2020
HK JDW NO:
40-PT15NV15-105A2020
Package:
Datasheet:
PT15NV15-105A2020
Description:
POT 1M OHM LINEAR
Step5Bar-code shipping tag
PT15NV15-105A2020
    Select All
  • Resistive Material
    Carbon
  • Series
    PT15
  • Size / Dimension
    Round - 0.591Dia x 0.295 H 15.00mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    1MOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W