  • PT6KH-503A2020-PM
PT6KH-503A2020-PM
advertisement
Manufacturer No:
PT6KH-503A2020-PM
HK JDW NO:
40-PT6KH-503A2020-PM
Package:
Datasheet:
PT6KH-503A2020-PM
Description:
POT 50K OHM LINEAR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PT6KH-503A2020-PM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Carbon
  • Series
    PT-6
  • Size / Dimension
    Round - 0.248Dia x 0.303 H 6.30mmx7.70mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    50kOhms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W