  • PT6KV-104A2020-PM
PT6KV-104A2020-PM
advertisement
Manufacturer No:
PT6KV-104A2020-PM
HK JDW NO:
40-PT6KV-104A2020-PM
Package:
Datasheet:
PT6KV-104A2020-PM
Description:
POT 100K OHM LINEAR
Step5Bar-code shipping tag
PT6KV-104A2020-PM
  • Size / Dimension
    Round - 0.248Dia x 0.157 H 6.30mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    100kOhms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W