  • PTA4544-2015CIA103
PTA4544-2015CIA103
advertisement
Manufacturer No:
PTA4544-2015CIA103
HK JDW NO:
103-PTA4544-2015CIA103
Package:
Description:
SLIDE POT 10K OHM 0.06W TOP 45MM
Step5Bar-code shipping tag
PTA4544-2015CIA103
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    Rectangular - 2.362Lx0.354W x 0.256 H 60.00mmx9.00mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Number of Terminations
    6
  • Resistance
    10kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.06W
  • Max Power Dissipation
    60mW
  • Technology
    CARBON COMPOSITION
  • Resistor Type
    POTENTIOMETER
  • Base Part Number
    PTA4544
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.06W
  • Operating Temperature (Max)
    50°C
  • Actuator Type
    SLIDE
  • Operating Temperature (Min)
    -10°C
  • Lead Length
    3.5mm
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    50°C
  • Ganging Number
    2
  • Travel Range
    45mm
  • Fader Type
    Dual
  • Height
    6.5024mm