  • PTC10LV10-203A2020
PTC10LV10-203A2020
advertisement
Manufacturer No:
PTC10LV10-203A2020
HK JDW NO:
636-PTC10LV10-203A2020
Quantity:
In Stock : 14072
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PTC10LV10-203A2020
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    3
  • Termination
    Through Hole
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    20kOhm
  • Max Operating Temperature
    90°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Cermet
  • Power Rating
    330mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Rated Temperature
    70°C