  • PTC15NV02-103A2020
PTC15NV02-103A2020
advertisement
Manufacturer No:
PTC15NV02-103A2020
HK JDW NO:
40-PTC15NV02-103A2020
Package:
Description:
POT 10K OHM LINEAR
Step5Bar-code shipping tag
PTC15NV02-103A2020
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Cermet
  • Series
    PTC15
  • Size / Dimension
    Round - 0.591Dia x 0.276 H 15.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W