  • PTF5656K200BYBF
PTF5656K200BYBF
advertisement
Manufacturer No:
PTF5656K200BYBF
HK JDW NO:
866-PTF5656K200BYBF
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 56.2kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
PTF5656K200BYBF
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    Conformal
  • Weight
    350.003213mg
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.1%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    56.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    125mW
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Diameter
    2.31mm
  • Length
    6.35mm