  • PTKM200R-40SM
PTKM200R-40SM
advertisement
Manufacturer No:
PTKM200R-40SM
HK JDW NO:
79-PTKM200R-40SM
Step5Bar-code shipping tag
PTKM200R-40SM
  • Size / Dimension
    0.570Lx0.560W 14.48mmx14.22mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Depth
    14.22mm
  • Current Rating
    1.12A
  • Inductance
    200μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    320mOhm Max
  • Max DC Current
    1.12A
  • Frequency - Self Resonant
    3MHz
  • Current - Saturation
    300mA
  • Case/Size Code
    5756
  • Height
    10.16mm
  • Height Seated (Max)
    0.400 10.16mm